Oferta - Podłoża

Oferta - Podłoża

Ikona

Bezpieczeństwo, dopasowanie, różnorodność

Dodatkowym oferowanym przez nas produktem jest system zabezpieczenia podłoża.

 Różnorodność oferowanych przez nas rozwiązań pozwala dopasować ofertę zarówno do warunków gruntu jak i sposobu eksploatacji.

Oferujemy tymczasowe zabezpieczenia typu lekkiego obsługujące pieszych a także zabezpieczenia ciężkie - heavy duty wspomagające pracę ciężkiego sprzętu. Systemy zabezpieczeń podłoży mają na celu nie tylko chronić daną powierzchnię, ale również umożliwić klientowi pełen komfort i bezpieczeństwo pracy.

Dostarczamy:

- zabezpieczenie w postaci tymczasowych dróg dla ruchu pieszych oraz ciężkich maszyn;
- zabezpieczenie placów użytkowych pod sceny, przejścia dla widzów czy podłoża dla tymczasowych parkingów

 

Zabezpieczenia podłoży

AluTrac

Alu-Trac - zabezpieczenie podłoża typu ciężkiego

Alu-Trac to kolejny w naszej ofercie system zaprojektowany aby zapewnić komfort dostępu, dojścia, oraz dojazdu do każdego miejsca koncertu czy placu budowy. Panel Alu-Trac to kategoria Heavy Duty. Jest to system nowoczesny na miarę XXI wieku. Jego wymiary 3m x 2,15m oraz obciążalność na poziomie 140 T na 1 metr kwadratowy daje wiele możliwości na wykorzystanie go do budowy tymczasowych dróg zarówno dla ruchu pieszego, lekkich pojazdów jak i ciężkich maszyn takich jak pojazdy ciężarowe, dźwigi samojezdne i wiele innych. Możliwość szybkiego montażu, zapewnia niemal natychmiastowy dostęp dla ludzi oraz maszyn po stabilnym i pewnym podłożu.

Alu-Trac to system preferowany do miejsc wymagających bardzo dużych obciążeń oraz wysokiego natężenia ruchem kołowym. Panele Alu-Trac poprzez możliwość łączenia we wszystkich kierunkach (jak klocki LEGO) dają niemal nieograniczone możliwości dowolnej konfiguracji powierzchni roboczej. Wytrzymała budowa panelu z wielokomorowych elementów aluminiowych pozwala na stosowanie jako przejazdy nad otwartymi korytami kablowymi, melioracyjnymi bez obawy uszkodzenia. Ponadto Alu-Trac pomaga chronić przed zniszczeniem zarówno podłoże jak i pojazdy, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla imprez organizowanych na delikatnym podłożu, w przestrzeniach publicznych, parkach, obiektach sportowych, stadionach gdzie ochrona podłoża jest niezbędna. Opracowany jest w celu zminimalizowania zniszczeń i zagrożeń zarówno dla ruchu pieszego jak i kołowego. Alu-Trac jest tak zaprojektowany że po ułożeniu tworzy płaską powierzchnię. Wszystkie elementy łączące i konstrukcyjne są schowane, co pozwala na pełną ochronę systemów kołowych pojazdów oraz brak wystających elementów dla ruchu pieszego. W celu uzyskania jak największej uniwersalności panele można układać za pomącą maszyn (wózek widłowy, ładowarka teleskopowa, HDS), ale również za pomocą siły ludzkich rąk.

Niewelka masa własna panelu przy powierzchni netto 6,45 m2 daje doskonały stosunek wagi do powierzchni. A to z kolei przekład się na:
- możliwości transportu – więcej metrów powierzchni na jednym aucie
- mniejsze wstępne uszkodzenia terenu
- możliwość montażu bez użycia ciężkiego sprzętu

Przeznaczenie:

- tymczasowe drogi dla ciężkiego sprzętu
- tymczasowe drogi dla lekkiego ruchu mechanicznego
- tymczasowe drogi dla ruchu pieszego
- zabezpieczenie murawy stadionowej
- i wiele innych...

Dane techniczne:

Materiał: aluminium
Wymiary: 2,15 x 3,00 x 0,048 m
Ciężar: 210 kg/panel
Obciążenia: 141T - zależnie od podłoża
Powierzchnia: profilowana, śruby montażowe schowane

I-Trac

I-TRAC™: Zabezpieczenie podłoża typu "Heavy duty"

Panele I-Trac™ to wyjątkowa i nowoczesna technologia, która pod każdym względem przewyższa alternatywne produkty oferowane przez konkurencję. Płyty I-Trac™ przeznaczone są do ochrony nawierzchni przed wyjątkowo ciężkimi maszynami i urządzeniami o obciążeniu do 30 ton na jedną oś. Płyty można stosować pojedynczo pod poszczególne obciążenia lub można je łączyć zwiększając powierzchnię. Jest to sprawdzone rozwiązanie, które zabezpiecza podłoża przed wszelkiego rodzaju ingerencją z zewnątrz. Panel jest bardzo lekki, wytrzymały i łatwy w użyciu. Montaż oraz demontaż przebiega szybko i sprawnie, gdyż nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Ich charakterystyczna modułowość umożliwia stworzenie dowolnego kształtu powierzchni lub dróg dojazdowych o zwartej i stabilnej płaszczyźnie wytrzymującej ekstremalne ciężary, umożliwiając tym samym poruszanie się nawet 120 tonowym dźwigom. Jeżeli jednak potrzebujemy zabezpieczyć tylko jedno konkretne miejsce przed obciążeniem, możemy zastosować tylko 1 panel, tzw. punktowe zastosowanie.

Panele I-Trac™ należą do najbardziej efektywnego oraz elastycznego rozwiązania chroniącego podłoże i posiadają szeroki wachlarz zastosowań jako powierzchnia tymczasowa, przede wszystkim w budownictwie, dzięki czemu znalazł się w centrum zainteresowań ważnych przedstawicieli branży budowlanej. Zalety te sprawiły, iż w bardzo krótkim czasie panele I-Trac™ stały się nieodzownym elementem służącym jako drogi dojazdowe dla ciężkiego sprzętu takiego jak: dźwigi, samochody ciężarowe, podnośniki itp...

Panele I-Trac™ nadają się do każdego rodzaju podłoża: miękkiego, niedostosowanego, pokrytego trawą czy piaskiem. Panel jest odporny na większość środków chemicznych a tym samym przyjazny dla środowiska. Oferowane rozwiązanie zabezpieczenia podłoży cieszy się ogromnym zainteresowaniem na europejskim rynku. Zalety, jakie daje nam zastosowanie przenośnego panelu I-Trac™ są doceniane przez kolejne branże i zdobywają rzesze nowych klientów.

Przeznaczenie:

- drogi dojazdowe dla ruchu pojazdów do 30 ton/oś,
- zabezpieczenie powierzchni podczas imprez masowych,
- lądowiska dla helikopterów, samolotów,
- powierzchnie parkingowe,
- zabezpieczenie podłoża w namiotach, halach widowiskowych, centrach medycznych, stadionach itp..

Dane techniczne:
Materiał: PPCP
Wymiary panelu: 120cm x 92cm
Powierzchnia krycia 1 panelu: 0,8 m2
Grubość panelu: 54 mm
Waga panelu: 15,6 kg
Temperatura zastosowania: - 60 > + 95°C
Dopuszczalne obciążenie: 30 000 kg na jedną oś

EuroMat

EuroMat® jest to płyta pośrednia pomiędzy ciężkimi i sztywnymi panelami jak I-TRAC i ALU-TRAC a lekkimi systemami. Dopuszcza ona ruch kołowy, natomiast nie gwarantuje że sprawdzi się na każdej powierzchni jak powyższe systemy ochrony podłoża. Jest lżejsza i szybsza w układaniu co jest jej główną zaletą.

Przeznaczenie:

- tymczasowe drogi dla lekkiego ruchu mechanicznego
- tymczasowe drogi dla ruchu pieszego

Dane techniczne:

Wymiary zewnętrzne: 2,410 x 1,200 m
Wysokość: 12 mm
Powierzchnia: 2,9 m2
Waga: 35 kg

Supa-Trac

Supa-Trac™ jest niedoścignionym na rynku systemem paneli zabezpieczającym murawy przy średnich obciążeniach, zezwalając na poruszanie się sprzętu lekkiego o wadze do 3,5 tony na jedną oś. Świetnie sprawdza się na każdego rodzaju nawierzchniach i z łatwością dopasowuje się do nierówności występujących na powierzchni. System ten jest bardzo lekki oraz łatwy w użyciu. Unikalny kształt paneli umożliwia bez pomocy sprzętu ciężkiego oraz jakichkolwiek narzędzi, zabezpieczyć murawę na całym stadionie w kilka godzin. Zapewnia poruszanie się pojazdów nawet, gdy mamy do czynienia z miękkim lub niestabilnym gruntem.

Supa-Trac™ to wyśmienity system ochrony trawników, który pozwala na zabezpieczenie ich do 8 dni. System ten daje nieograniczone możliwości, dzięki którym obiekt Stadionu wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym klientom. Budowa chodników, dróg dojazdowych, parkingów samochodowych a nawet tymczasowych lotnisk dla helikopterów nie stanowi już problemu!

Supa-Trac™ nadaje się na każdą powierzchnię, od trawiastej poprzez ziemię, piasek, żwir aż po twarde nawierzchnie. Panele posiadają własny system odprowadzania wody i powietrza, dzięki czemu zachowują cyrkulację powietrza na zabezpieczanym terenie. Obojętność elektryczna, odporność na środki chemiczne, korozję, promienie UV oraz specjalna antypoślizgowa struktura i szeroka gama kolorystyczna pozwalają na uzyskanie bezpiecznych, ciekawych i estetycznych kompozycji.

Przeznaczenie:
- zabezpieczenie muraw stadionów,
- czyste, bezpieczne powierzchnie w trakcie trwania imprez masowych,
- drogi dojazdowe umożliwiające ruch kołowy pojazdów do 3,5 tony/oś,
- chodniki, alejki pomiędzy namiotami, stoiskami podczas pikników, koncertów festiwali, wystaw plenerowych,
- podłogi w namiotach, halach,
- strefy do zabaw i tańca.

Dane techniczne:
Materiał: PP
Wymiary panelu: 966 mm x 275 mm
Powierzchnia krycia 1 panelu: 0,21 m2
Grubość panelu: 34 mm
Waga panelu: 2,025 kg
Waga na 1m2: 9,7 kg
Temperatura zastosowania: od - 40 do + 40 °C
Dopuszczalne obciążenie ruchome: 3,5 tony na jedną oś
Dopuszczalne obciążenie statyczne: 80 ton na m2

RubbaMat

RubbaMat® jest to elastyczna mata ochronna. Jej największą zaletą jest szybki montaż, dopasowanie kształtu do podłoża i antypoślizgowość.

Przeznaczenie:

- tymczasowe drogi dla lekkiego ruchu mechanicznego
- tymczasowe drogi dla ruchu pieszego

Dane techniczne:
Wymiary zewnętrzne: 2,440 x 1,200 m
Wysokość: 12 mm
Powierzchnia: 2,9 m2
Waga: 43,6 kg